Projekt zakończony, ale my działamy dalej! Odwiedź serwis internetowy Pracowni Zrównoważonego Rozwoju ➔

Newsletter PoRad nr 1/2013

Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się z pierwszym numerem newslettera Porad – Wsparcia Rad Okręgów w Toruniu.
Chcielibyśmy, aby służył on jako źródło ciekawych informacji o różnych zagadnieniach związanych z problematyką jednostek pomocniczych gminy Toruń dla wszystkich osób, które interesują się tym tematem.

W kolejnych numerach newslettera będziemy przesyłać Państwu informacje o ważnych i ciekawych wydarzeniach z życia rad Okręgów w Toruniu oraz inspirujących praktykach zagranicznych. Będziemy polecać interesujące publikacje na temat jednostek pomocniczych gminy, w tym nowości z życia Rad. Pojawią się także informacje o seminariach organizowanych przez PZR, skierowanych do członków Rad Okręgów w Toruniu.


Mija pierwszy miesiąc działania Rad Okręgu IV kadencji.

Działa już strona projektu porady.pzr.org.pl, która zawiera kontakty do wszystkich Rad. Rady posiadają swoje adresy e-mailowe, część przewodniczących udostepniła także nr telefonów. Niektóre Rady Okręgu mają już swoje strony www m .in. www.staromiejskie.org, www.wrzosy.org, www.bydgoskieprzedmiescie13.wordpress.com.
Jest to znacząca zmiana w porównaniu z poprzednią kadencją, gdzie Rady w przestrzeni elektronicznej właściwie się nie pojawiały.

Warto zwrócić uwagę na aktywność Rady Staromiejskie, która zaproponowała mieszkańcom skrzynkę do do zgłaszania uwag, Zachęcamy inne Rady, aby poszły jej śladem: www.staromiejskie.org/portal/skrzynka-pocztowa/.

Na stronie istnieje także kalendarz, gdzie zamieszczamy wszystkie terminy spotkań Rad.

Dodatkowo portal PoRady wyposażony jest w skrzynkę podawczą do Rad. To tutaj każdy mieszkaniec może wysłać pytanie / problem dotyczący swojej okolicy. My przekażemy je do odpowiedniej Rady.

W tej kadencji Rady nie są same. Każda Rada dostaje swojego społecznego obserwatora, który pojawiać się będzie na jej spotkaniach. W ten sposób powstaje baza aktywności poszczególnych Rad, pomysłów i problemów mieszkańców.
Można się jeszcze zgłosić na społecznego obserwatora prac Rad – zapraszamy! Więcej o wolontariacie PoRad tutaj: porady.pzr.org.pl/wolontariusze/.

Rolę Rad Okręgów dostrzegła także toruńska Straż Miejska, która planuje ściśle współpracować z tymi jednostkami, nie tylko w celu poprawy bezpieczeństwa. www.torun.pl/pl/spotkanie-z-radami-okregow

W lutym zaczynamy program wsparcia szkoleniowego Rad. Pierwsze spotkanie dotyczy kwestii: “Jak Rady działają w innych miastach? – przykłady i inspiracje”.
Zapraszamy serdecznie członków Rad, wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie. Seminarium odbędzie się 28 lutego 2012. Więcej na: porady.pzr.org.pl/porady-dla-rad/.

Comments are closed.